... gledaj crtaæ i sve æe ti biti jasno, ja sam Tweety, kanarinac, a ti si Silvestrica, maèka... možda nešto i nauèiš.
maèka se vezuje za kuæu, to je taèno, a ne za vlasnika, za razliku od psa. Inaèe i ona može poslužiti kao èuvar kuæe, dok pas laje radi upozorenja, ona se uzvrti i sakrije kad oseti opasnost, a oseti je neko vreme pre nego æe se dogoditi. Ali i maèka ume biti ratoborna, pored grebanja primenjuje i ujedanje, spremna je da brani svoju teritoriju. Meðutim kad naiðe na kanarinca, proðe kao u crtaæima...
----------------- "Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završit æe karijeru u nižerazrednom Vratniku" - dr Karajliæ
... od silnog citiranja Otkrivenja i zapovesti uz songove Mice Trofrtaljke ne raspoznaješ nickove ... neka su ti svi sveci u pomoæi Ja kao dobra hrišæanka æu se moliti za tvoje spasenje
Spopalo te besnilo od ujeda Sivestera
Prva predanja o domestifikaciji maèke, odnosno o njenom zajednièkom životu sa èovekom stara su izmeðu 4000 i 5000 godina. Maèka je veoma temperamentna, inteligentna, rado se igra i stalno je u pokretu. Voli društvo, kako maèje tako i èovekovo. Nikako ne voli da ostane sama. Voli da je u središtu pažnje i vrlo lako se uvredi ako joj to ne uspe.
Ovaj mit potièe još iz egipatske kulture i religije i verovanja da je Bog Sunca Ra u posete podzemnom svetu išao u maèjem obliku. Tako su vekovima maèke smatrane magiènom vrstom u ovozemaljskom svetu, pa otuda i verovanje da imaju devet života. Ovome naroèito doprinosi još jedno široko rasprostranjeno verovanje - da se maèke pri padu sa bilo koje visine uvek doèekaju na noge.
Maèke imaju jednu neverovatnu zaslugu koja se gotovo i ne spominje
A to je da su one zaslužne za èinjenicu da danas imamo elektriènu energiju, naime Tesla je elektricitet spoznao preko maèke i njene dlake i to ga je opredelilo da se bavi tom naukom.
A što se tièe ovih devet života, ta prièa potièe upravo od toga što se maèka doèeka na noge kada padne sa drveta, a èovek se razbije kao lubenica. U davna vremena dok je civilizacija slabo bila razvijena, i dok je bilo šuma i prašuma, jedini izvor šeæera je bio med. I pèele su svoje košnice pravile u krošnjama visokih stabala. Èovek je morao da se vere po drveæu da bi došao do meda, a uz to da se bori i sa pèelama. Dugo je trebalo dok nije otkrio da im dim smeta i uglavnom ta ekspedicija se èesto završavala tragièno, padom sa drveta. Za razliku od èoveka, maèka, bilo koja se uvek spretno doèeka na noge i ostane nepovreðena. Inaèe te egipatske maèke su na ceni i danas i postoji mit da imaju tajne moæi. Probaj da nabaviš neku možda ti se i posreæi, pa ti ona pored Audija, donese i BMW.
----------------- "Ko igra za raju i zanemaruje taktiku završit æe karijeru u nižerazrednom Vratniku" - dr Karajliæ